Tory Kraków – Katowice na wykończeniu

Wielu pasażerów czeka na zakończenie tej inwestycji. Już w pierwszej połowie 2020 roku pojedziemy po obydwu torach między Krakowem a Katowicami. Informację zadeklarował sam minister infrastruktury – Andrzej Adamczyk, który dodał, że w 2021 roku prędkość pociągów na tej linii zwiększy się do 160 km na godzinę.

Radio Kraków było niezwykle ciekawe nowych wieści na temat inwestycji kolejowej przeprowadzanej pomiędzy Krakowem a Katowicami. W rozmowie z Andrzejem Adamczykiem, redaktor zapytał wprost o ten odcinek i postęp prac. Minister infrastruktury nie krył się z nowymi informacjami i stwierdził, że aktualne roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem projektu (prawie).

“Problemy były do 2016 roku, kiedy jeszcze nie ruszyliśmy z tą inwestycją w sposób, jaki powinna przebiegać. Dzisiaj są pewne problemy na poszczególnych obiektach – nie na całości tej inwestycji. Problem polega na tym, że przed zimą nie zakończono pewnych robót i dlatego też można powiedzieć o dwóch, trzech miesiącach opóźnienia, które zostaną nadrobione w sezonie budowlanym, który tuż przed nami” – powiedział Pan Adamczyk.

Minister zapewnia pasażerów, że już niedługo pojadą zmodernizowaną linią kolejową na tym odcinku: “Mam zapewnienie od kolejarzy, że do połowy 2020 roku pojedziemy po obydwu torach między Katowicami a Krakowem, pociągi pojadą z maksymalną prędkością do 120 kilometrów na godzinę, natomiast do 2021 roku powinny zakończyć się wszystkie działania związane z certyfikowaniem tej linii, z dopuszczeniem do pełnego użytkowania i wówczas maksymalna prędkość pociągów wzrośnie do 160 kilometrów na godzinę.”

Nie możemy doczekać się momentu oddania prac – czas podróży między dwoma polskimi aglomeracjami zmaleje do minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *