Uber zacznie płacić podatki w Polsce

Nagłówek nie myli – w ciągu kilku tygodni zostanie wprowadzona specjalna ustawa, która ureguluje całego Ubera, począwszy od kierowców, aż po sprawy finansowe firmy. Interpretacja będzie prosta – przedsiębiorstwo rozpocznie płacić wszystkie podatki w kraju wykonywania działalności.

O zmianach poinformował szef KPRM – Pan Michał Dworczyk. W rozmowie z radiem RMF FM potwierdził, że prace cały czas trwają i że brane pod uwagę są też hulajnogi elektryczne. Nie są one do końca prawnie uregulowane, więc resort stworzy pełen pakiet zasad korzystania z tych urządzeń. Wszelkiego rodzaju podmioty, które funkcjonują w podobny sposób jak Uber, zaczną płacić podatki w naszym kraju.

“W zeszłym tygodniu Komitet Stały Rady Ministrów przyjął rozwiązania legislacyjne, które doprowadzą m.in. do tego, że Uber zacznie płacić podatki w Polsce. Do tej pory płacił wyłącznie w Holandii. Oczywiście, żeby to się stało, to jeszcze Rada Ministrów musi przyjąć ustawę i parlament” – powiedział Michał Dworczyk.

W ostatnim czasie bardzo głośnym tematem są hulajnogi elektryczne. Mimo wielu korzyści, których dostarczają, okazują się też być przeszkodą. Niewidomi skarżą się do jednostek samorządowych, że nie mogą bezpiecznie poruszać się po chodnikach. Hulajnogi często leżą bezczynnie przewrócone np. przez wiatr. Resort przygotowuje zmiany dot. tej innowacji. Trwa pełen projekt legislacyjny w Ministerstwie Infrastruktury.

Podatki z takich firm jak Uber to niesamowity zastrzyk gotówki dla naszego państwa. Miejmy nadzieję, że wszelkie zmiany przełożą się na poziom bezpieczeństwa dla pieszych i innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *