Orlen chce kupić wszystkie kioski

Sponsoring brytyjskiej ekipy Formuły 1 – Williams, nowe stacje za granicami Polski, a teraz ten pomysł – spółka PKN Orlen myśli o zakupie Ruchu. Problemy finansowe, które spotkały popularne kioski chce rozwiązać właśnie płocki koncern paliwowy. O pomyśle poinformował sam prezes.

Daniel Obajtek uważa, że będzie to bardzo dobra inwestycja dla giganta paliwowego. Najpierw trzeba jednak zbadać temat od podstaw: “Został wybrany doradca strategiczny, który prowadzi badanie spółki pod względem finansowym i prawnym oraz analizuje możliwe synergie” – powiedział Obajtek. Ma to pomóc dokonać decyzji zarządowi przedsiębiorstwa.

Badanie będzie rozległe, potrwa nawet kilka tygodni. Przeprowadzone due dilligence pozwolą wysunąć wnioski, które będą podstawą do podjęcia odpowiedniej decyzji finansowej. Już wcześniej spółka paliwowa informowała o możliwości przeprowadzenia badania – zainteresowało to oczywiście samych akcjonariuszy, którzy pozytywnie zareagowali na te wieści.

Jeśli ze wszystkich analiz wyjdzie, że opłaca nam się kupić Ruch, to go kupimy. Podchodzimy do tego biznesowo. Ruch działający w branży FMCG mógłby uzupełnić nasze aktywa choćby w obszarze detalu. Czasami łatwiej jest kupić pewne elementy biznesu niż samemu budować je od zera” – powiedział prezes PKN Orlen. Pan Obajtek jest niezwykle pewny siebie i zdecydowanie lubi przejmować inne firmy.

Czekamy na wyniki specjalistycznego badania. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie. Szkoda byłoby, gdyby popularne kioski zniknęły z powierzchni ziemii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *