Ceny za autostrady w górę od 1 marca!

Autostrada A4 od 1 marca okaże się bardziej kosztowną drogą dla pokonujących ją kierowców. Spółka zarządzająca, Stalexport, stwierdziła, że podniesie opłaty dla wszystkich samochodów dostawczych, ciężarowych oraz pojazdów z przyczepami i tirów. Na całe szczęście podwyżka nie dotyczy aut osobowych.

Stalexport Autostrada Małopolska (SAM) wydała specjalny komunikat, w którym zaznaczyła, że zmiany stawek systemów A4Go oraz kart zbliżeniowych kartA4 nie wpłyną na ceny proponowane pojazdom. Przez kolejne dwa lata mogą jeździć według dotychczasowego cennika. Warunkiem są zakupy kart do końca lutego 2019 roku.

Zmiany w cenniku skomentował rzecznik SAM, Pan Rafał Czajkowski, który jest wyraźnie za zmianą wysokości opłat. Uważa, że dobrze wpłynie to na inwestycje planowane w najbliższym czasie: “W 2019 roku chcemy kontynuować prace związane z modernizacją infrastruktury autostradowej, wprowadzić nowe, jeszcze wygodniejsze formy płatności” – powiedział Czajkowski.

Zestawienie opublikowane przez spółkę pokazuje, że od 1 marca tego roku przejazd autostradą Katowice-Karków będzie wynosił 5 złotych dla motocyklistów oraz 10 złotych dla samochodów osobowych z dwoma osiami za jeden pobór. Więcej zapłacą kierowcy aut z dwoma osiami, z których co najmniej jedna ma koła bliźniacze. Spółka zarządzająca będzie kasować 20 złotych w przypadku takich samochodów.

Miejmy nadzieję, że podwyżki nie dopadną aut osobowych – przez co raz wyższe ceny benzyny jazda samochodem staje się nieopłacalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *