Orlen stawia na elektromobilność

Ahh.. jak głośno o tym Orlenie. Nic dziwnego – wiele działań przynosi dużo rozgłosu. Paliwowa spółka inwestuje w stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Do końca 2019 roku otworzy 50 punktów ładowania, co stworzy naprawdę pokaźną infrastrukturę.

Paliwa alternatywne to przyszłość. Tak też uważa płocki koncern, który widzi spore możliwości w tym segmencie: “Do końca 2019 r. PKN Orlen otworzy 50 stacji ładowania samochodów elektrycznych. W ramach rozwoju elektromobilności koncern buduje infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych oraz poszerza swoją flotę o samochody elektryczne.”

Do tej pory paliwowa spółka zdążyła zakupić 9 pojazdów elektrycznych – wszystkie służą wykonywaniu codziennych obowiązków. Cała flota Orlenu ma być bardzo dobrą okazją do rozpromowania elektromobilności. Jest to niebywały trend, który cały czas zmierza w dobrą stronę. Będzie to też promocja samego koncernu, który zamieszcza kreatywnie okleić swoje pojazdy w logotypy Orlenu.

Wydaje się, że właściciel popularnych stacji benzynowych działa w imię ekologii: “W obliczu nasilających się problemów związanych z jakością powietrza oraz zaostrzających się norm emisji szkodliwych związków, jako firma odpowiedzialna społecznie, [Orlen] angażuje się w promowanie elektromobilności i rozwój transportu nisko i zeroemisyjnego w Polsce, a także w planowanie i budowę infrastruktury do zasilania pojazdów wyposażonych w napędy alternatywne.”

Bardzo cieszą nas tego typu działania. Nic tylko trzymać kciuki za działania płockiego koncernu. Jakość powietrza jest bardzo ważna – w końcu musimy czymś oddychać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *