Wszedł do samolotu z zabawkową bronią – został zastrzelony

Bangladesz to kraj, w którym często dochodzi do wręcz niezrównoważonych incydentów. Tak też było tym razem, kiedy pewien mężczyzna wziął jako zakładnika członka załogi samolotu, próbując wejść do kokpitu samolotu lecącego z Dhaki do Dubaju. Żeby postraszyć innych, wziął ze sobą zabawkowy pistolet.

Bangilijska policja ujawniła wszelkie szczegóły zdarzenia. Przed kamerami wyraźnie powiedzieli, że była to próba porwania. Boeing 737 linii Biman Bangladesh Airlines zawrócił w trakcie lotu do Dubaju i wylądował awaryjnie w Chittagong. Mężczyzna nie uniknął kary – zaraz po wylądowaniu maszyny został postrzelony przez policjantów i żołnierzy. Zmarł przez nadmiar ran postrzałowych.

Cała akcja była bardzo sprawnie zorganizowana – służby specjalne wręcz szturmem dostały się do samolotu i zastrzeliły psychicznie chorego mężczyznę. Policja ujawniła nawet dane wariata – był to początkujący aktor, Mohammad Palash Ahmed. Były nawet podejrzenia, że 25-latek zostawił w Boeingu materiały wybuchowe, które mogły wręcz zabić wszystkich pasażerów.

Jakie były powody napadu zorganizowanego przez obywatela Bangladeszu? Rzekomo chciał rozmawiać o swoich problemach małżeńskich z.. premier kraju – Sheikh Hasiną Wajed. Problemy mogą mieć same służby kontrolne, które przepuściły wariata przez bramki i pozwoliły dostać się mu na pokład. Przez incydent zwiększono środki ostrożności na lotnisku.

Co raz częściej słyszymy o tego typu wariackich akcjach. Miejmy nadzieję, że wszystkie niezrównoważone psychicznie osoby trafią w odpowiednie miejsca zanim zabiją innych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *