Czeskie pociągi wracają na nasze tory

Oficjalna informacja pojawiła się na stronie internetowej czeskiego przedsiębiorstwa założonego w 2010 roku – 22 marca przewoźnik wraca na polskie tory. Firma uruchomiła już internetową sprzedaż na pierwsze przejazdy między dużymi miastami – Krakowem, a Pragą.

Mowa o czeskim Leo Express, który już od kilku lat świadczy usługi dla polskich pasażerów dzięki swoim autobusom. Pierwszy pociąg wyjedzie z Krakowa w najbliższą sobotę o godzinie 5.04, przez co w Pradze będzie już o godzinie 11.39. Oczywiście zaplanowany jest powrót, który będzie zorganizowany w niedzielę o godzinie 16.09. Pasażerowie przyjadą do polskiego miasta przed godziną 23.

Nie będą to jedyne dni w tygodniu, w których przewoźnik będzie kursował między tymi dwoma miastami. Leo Express informuje, że ten sam kierunek obierze także w poniedziałek, kiedy to wyjedzie z Krakowa i w piątek, kiedy do niego wróci. Jest to doskonała okazja dla polskich turystów chcących zwiedzić stolicę naszego południowego sąsiada.

Pociągi będą zatrzymywać się na następujących stacjach w Polsce: Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice, Mysłowice, Oświęcim, Dwory, Zatorze (Energylandia), Skawina, Kraków. Oferta Leo Express znacznie ułatwi podróż za granicę w kierunku Czech. Nie jest to pierwsza próba przewoźnika – już w zeszłym roku firma oferowała podobne przejazdy. Zniechęciła ją sytuacja z remontami na polskich torach. Było ich bardzo dużo, przez co kolejowa spółka nie mogła wycisnąć pełnego potencjału.

Bardzo nas cieszy powrót Leo Express na polskie tory. Nie możemy doczekać się szybkiej podróży do stolicy Czech z naszego pięknego miasta. Wypad na jedną noc możemy odbywać co weekend.