Będą trzy pasy na A2 w Poznaniu

Stało się to na co większość kierowców, poruszających się w okolicach Poznania po autostradzie A2, oczekiwała. Znikną korki i ciągłe frustracje w okolicach węzła Komorniki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zapowiedziała, że zostanie wybudowany trzeci pas.

Za cały proces odpowie Autostrada Wielkopolska SA, która jest w pełni odpowiedzialna za organizację swobodnego ruchu na tym odcinku drogowym. Wszystko reguluje umowa Koncesyjna między spółką a GDDKiA, która wskazuje na obowiązek inwestycyjny, polegający na rozbudowie 16 kilometrowej trasy A2. Prace potrwają tam do połowy 2020 roku.

Cała inwestycja nie będzie mogła zostać realizowana od razu – wszystkie prace będą organizowane tak, aby nie spowalniać ruchu spieszących się kierowców. Z takiego powodu są oczywiście zadowoleni interesariusze, którzy tylko czasami będą musieli przebrnąć przez etapowe utrudnienia. Już w tej chwili mamy do czynienia z małymi korkami, które niestety mogą się zwiększyć.

Cały proces będzie nadzorowany przez odpowiednie podmioty kontrolne. W samym etapie uzgodnień brało udział kilka organów, m.in. poznański Oddział GDDKiA, Zarządcy Dróg, Polska Policja, pobliskie Samorządy, Koncesjonariusz oraz Wykonawca. Za budowę trzeciego pasa odpowiadać będzie konsorcjum składające się z dwóch dużych spółek drogowych – Strabag Polska oraz KI One.

Miejmy nadzieję, że trzeci pas umożliwi kierowcom łatwy przejazd przez ten odcinek, który do tej pory bardzo często był wręcz zakorkowany. Trzymamy kciuki.