Będą trzy pasy na A2 w Poznaniu

Stało się to na co większość kierowców, poruszających się w okolicach Poznania po autostradzie A2, oczekiwała. Znikną korki i ciągłe frustracje w okolicach węzła Komorniki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zapowiedziała, że zostanie wybudowany trzeci pas.

Za cały proces odpowie Autostrada Wielkopolska SA, która jest w pełni odpowiedzialna za organizację swobodnego ruchu na tym odcinku drogowym. Wszystko reguluje umowa Koncesyjna między spółką a GDDKiA, która wskazuje na obowiązek inwestycyjny, polegający na rozbudowie 16 kilometrowej trasy A2. Prace potrwają tam do połowy 2020 roku.

Cała inwestycja nie będzie mogła zostać realizowana od razu – wszystkie prace będą organizowane tak, aby nie spowalniać ruchu spieszących się kierowców. Z takiego powodu są oczywiście zadowoleni interesariusze, którzy tylko czasami będą musieli przebrnąć przez etapowe utrudnienia. Już w tej chwili mamy do czynienia z małymi korkami, które niestety mogą się zwiększyć.

Cały proces będzie nadzorowany przez odpowiednie podmioty kontrolne. W samym etapie uzgodnień brało udział kilka organów, m.in. poznański Oddział GDDKiA, Zarządcy Dróg, Polska Policja, pobliskie Samorządy, Koncesjonariusz oraz Wykonawca. Za budowę trzeciego pasa odpowiadać będzie konsorcjum składające się z dwóch dużych spółek drogowych – Strabag Polska oraz KI One.

Miejmy nadzieję, że trzeci pas umożliwi kierowcom łatwy przejazd przez ten odcinek, który do tej pory bardzo często był wręcz zakorkowany. Trzymamy kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *