Piesi, rowerzyści i motocykliści nie są chronieni

Od zawsze wiadomo, że w ruchu drogowym nie ma wiele sprawiedliwości. W wypadku dużo bardziej prawdopodobne, że zginie motocyklista niż kierowca tira. Wniosek, że piesi, rowerzyści i kierowcy jednośladów są najmniej chronieni wydaje się prawdziwy. Stąd ten dzień.

Dzień, w którym policjanci ruchu drogowego przeprowadzają wzmożone działania dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas całej doby dochodzi do wzmożonych kontroli, które mają zagwarantować bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. To przecież te osoby jako pierwsze ucierpią w kontakcie z większymi pojazdami.

Biorąc pod uwagę same statystyki – sytuacja wydaje się tragiczna. W 2018 roku na polskich drogach zginęło 803 pieszych. Połowa z tych zdarzeń miała miejsce na przejściach dla pieszych, gdzie nie powinno być takich kuriozalnych sytuacji. Policjanci już od jakiegoś czasu przeprowadzają działania edukacyjne w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz wszystko jest zorganizowane na poważnie.

W tym roku funkcjonariusze policji obejmą nadzór nad miejscami, które są szczególnie niebezpieczne. Będą to przykładowo przejścia przez ruchliwe drogi lub przejścia, w których już wcześniej dochodziło do wypadków. Przy okazji policjanci chcą uczyć uczestników ruchu drogowego o potencjalnych zagrożeniach. Ma to zminimalizować liczbę incydentów na polskich drogach.

Miejmy nadzieję, że takie działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Ofiar śmiertelnych można uniknąć – pytanie jak..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *