Dostali nową Teslę za włamanie się do niej

Włamanie nie zawsze może być szkodliwe dla złodziei. Dwójka hakerów dokonała tego czynu na nowiutkiej Tesli modelu 3 i otrzymała za to spore benefity. Nowy pojazd wraz z kwotą rzędu 35 tysięcy dolarów to nagroda za wyświetlenie informacji na wyświetlaczu multimedialnym mimo braku karty potrzebnej do uruchomienia pojazdu.

Całe wydarzenie było oczywiście kontrolowane przy okazji targów Pwn20wn. Event organizowany jest rok w rok i zrzesza wybitnych hakerów oraz rozwinięte firmy. Co roku pojawia się na nim amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne zarządzane przez Elona Muska. Dzięki tego typu zabiegom, spółka dość szybko może wykryć błędy w zaprojektowanych modelach.

Już w 2018 roku firma przekonała się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dwóch studentów Uniwersytetu KU Leuven w Belgii bez problemu skradło nowy model S. Za swoje dokonanie Tesla nagrodziła ich nagrodą pieniężną w wysokości 10 tysięcy dolarów. To uświadomiło producenta, że musi się liczyć z takimi metodami badawczymi.

Wykorzystując swoje doświadczenie – w tym roku przekazano dokładnie 35 tysięcy dolarów i samochód dla osoby, której uda się złamać zabezpieczenie. Nie było to większym problemem dla dwójki wykwalifikowanych ludzi. Dziura w zabezpieczeniach mogłaby wywołać niewyobrażalne straty wizerunkowe dla marki. Dzięki temu zabiegowi – może popracować nad systemem ochrony pojazdu.

Takie wydarzenia bardzo dobrze wpływają na rozwój firm oraz pewnych społeczności. Czekamy na organizację podobnych rzeczy w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *