Karetka zmieciona przez IC w Puszczykowie

Niestety – wypadki się zdarzają. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Puszczykowie w środowe popołudnie. Karetka pogotowia wjechała na przejazd kolejowy. Chwilę później pośpieszny pociąg Intercity uderzył w nią z pełnym impetem. Zginęły dwie osoby – lekarz oraz ratownik medyczny.

Śledczy zajęli się ustalaniem przyczyn zdarzenia. Pomocny okazuje się filmik, który dostępny jest tutaj. Doskonale na nim widać jak nieodpowiedzialnie zachował się kierowca karetki pogotowia, który jako jedyny przeżył zdarzenie. O jego stanie zdrowia poinformowała rzeczniczka szpitala w Puszczykowie, Pani Marzena Rutkowska-Kalisz: “Mężczyzna ma uraz wielonarządowy, przeszedł operację, jest w śpiączce farmakologicznej. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Decydujące będą najbliższe godziny.”

Śledztwo ma wyjaśnić wszystkie przyczyny zdarzenia: “Dotyczy spowodowania wypadku w ruchu drogowym, w wyniku którego zginęły dwie osoby, oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Kodeks karny przewiduje za to od 6 miesięcy do 8 lat więzienia” – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Michał Śmętkowski.

Prokuratura ma już pierwsze spostrzeżenia. Na nagraniu doskonale widać, że od momentu wjazdu karetki na torowisko, do samego uderzenia, minęło blisko 40 sekund. Załoga karetki miała mnóstwo czasu na opuszczenie pojazdu, jednak tego nie zrobiła. Kierowca bezskutecznie próbował zawracać. Oczywiście miał możliwość zniszczenia szlabanów, ale chciał ustawić karetkę równolegle do torów.

Miejmy nadzieję, że kierowca wyjdzie z tego cało i zdrowo. Uważajcie proszę na przejazdach kolejowych i nie zachowujcie się nieodpowiedzialnie. Bardzo prosimy.