Kradł paliwo w pracy i sprzedawał przez CB radio

Blisko 2,5 tysiąca litrów paliwa zostało skradzionych przez kierowcę zatrudnionego w leszczyńskiej firmie transportowej. Miał również swój sposób na pozbycie się zalegającego paliwa – sprzedawał je przez CB radio. Takie akcje organizował przez ponad rok czasu – cała sprzedaż warta była 15 tysięcy złotych.

Sprawę odkryła leszczyńska policja – funkcjonariusze ustalili, że w jednej z firm pracuje złodziej, jeżdżący ciągnikiem siodłowym. Mężczyzna podczas wyjazdu w długą trasę tankował auto, czego nie wykazywał w karcie kontrolnej. Chwilę później ogłaszał, że ma na sprzedaż olej napędowy w cenie znacznie niższej niż w detalu. Jak możecie się spodziewać – klientów miał mnóstwo.

Pierwsze przejawy przestępczej działalności pojawiały się już na początku 2018 roku. Mężczyzna wpadł przez inny incydent. W marcu tego roku, gdy nie był już pracownikiem leszczyńskiej firmy transportowej, zatankował na stacji paliw 80 litrów oleju napędowego i podał się za swojego kolegę z pracy. Dzięki temu mógł wziąć WZ-kę i uniknąć zapłaty.

Głównym zamieszanym okazał się 33-latek, mieszkający w powiecie krotoszyńskim – to właśnie tam został zatrzymany. Od razu przeprowadzono rewizję jego miejsca zamieszkania, gdzie znaleziono aż 11 plastikowych pojemników o łącznej pojemności ponad 200 litrów. Nie powinno nikogo dziwić, że wszystkie kanistry były wypełnione olejem napędowym.

Podejrzany nie będzie miał łatwego życia – za wykonane czyny grozi mu do 8 lat więzienia. Oszustwo ludzi nie ma żadnych granic.. niestety.