Branża logistyczna potrzebuje pracowników

Wiele branż na świecie aktualnie przeżywa małe kryzysy w postaci braku ludzi do pracy. Niestety albo i stety panuje rynek pracownika, przez co nie ma zbyt wielu chętnych do pracy. Z podobnymi problemami boryka się branża logistyczna, która otwarcie domaga się chętnych ludzi.

Firmy chcą nieustannie się rozwijać, co oczywiście powoduje wzrost zatrudnienia. Niestety nie jest tak łatwo, jakby się wszystkim wydawało – brakuje logistyków. Najwięksi w tej branży mają w planach 20 proc. wzrost zatrudnienia jeszcze w tym roku. Wszystko to dzięki ciągle rozwijającej się branży e-commerce, która wręcz napędza branżę logistyków i nieustannie zwiększa na nią zapotrzebowanie.

Temat zapoczątkował jeden z dyrektorów firmy DB Schenker, Tomasz Pyka: “To nie jest już tylko transport z punktu A do punktu B, ale cały szereg usług dodatkowych, takich jak punkty dostaw w różnych oknach czasowych. Sytuacja branży jest bardzo dobra, jednak wyzwaniem dla sektora jest coraz bardziej dotkliwy brak pracowników.”

Najbardziej imponujący jest rozwój branży e-commerce, który zwiększa zapotrzebowanie na logistyków. Polska znajduje się już na 13. miejscu jeśli chodzi o najszybciej rozwijające się kraje pod tym względem. W sieci kupuje już ponad 56 procent internautów, co daje ok. 15 mln Polaków. Weźmy pod uwagę to, że z roku na rok te statystyki rosną.

Miejmy nadzieję, że znajdą się wykwalifikowani pracownicy, którzy podołają u największych firm logistycznych w Polsce i na świecie. Jest to niedoceniona, ale bardzo ważna branża dla ludzkości.