Nie uziemią samolotów Suchoj Superjet 100 po tragedii

Niedzielna tragedia(05.05.2019), w której całkowicie spłonął samolot Suchoj Superjet 100 (SSJ 100), doprowadziła do śmierci 41 ludzi. Mieli oni bezpiecznie wylądować podczas awaryjnego lądowania w Moskwie. Niestety się to nie udało przez nagły wyciek paliwa z maszyny.

Jako, że nie był to pierwszy wypadek tego typu samolotu, spodziewano się, że tymczasowo wszystkie statki powietrzne Suchoj przestaną latać. Plotkom zaprzeczył minister transportu Rosji, Jewgienij Ditrich. Poinformował on w ogólnodostępnych mediach, że nie ma najmniejszych podstaw do wstrzymania rejsów tych maszyn. 

Po tragedii została zebrana duża grupa śledczych, która bada przyczyny wypadku na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo. Na czele komisji stoi właśnie Minister Ditrich. Wsparcie zagwarantowała również francusko-rosyjska firma produkująca silniki dla SSJ 100. Power Jet wyśle najbardziej wybitnych specjalistów, pochodzących z Francji, do zbadania przyczyn wypadku.

Są wstępne informacje na temat płonącego samolotu. Już 28 minut po starcie samolot lecący z Moskwy do Murmańska musiał zawrócić. Poprosił więc o zgodę na lądowanie ze względu na problemy techniczne. Niestety pogoda nie była najlepsza, przez co maszynie udało się wylądować za drugim razem. Duże odbicie spowodowało wyciek paliwa, co przełożyło się na wszczęcie ognia.

Na pokładzie znajdowało się blisko 80 osób, w typ 5-cio osobowa załoga – zginęło 41 osób. Niestety wśród ofiar są dwoje dzieci oraz osoba z personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *