Zmiany w egzaminach na prawo jazdy

egzamin na prawo jazdy

Ma się dużo zmienić. Egzaminatorzy zaczęli narzekać na ilość pracy w trakcie jednej dniówki. Z tego powodu Ministerstwo Infrastrukury przygotowało specjalny projekt. Każdy jeden pracownik WORD-u będzie mógł maksymalnie przeprowadzić osiem egzaminów w trakcie dnia.

Zmiany nie dotkną tylko osób, które decydują o tym, czy potencjalni kierowcy są zdolni do jazdy, ale także samych kandydatów. Ich egzaminy będą ustalone na konkretne, pełne godziny. Wszystko powinno dobrze działać, jeśli nie będzie żadnych opóźnień. W przypadku nieobecności któregoś z kandydatów – może być również nieciekawie. Zmiany powinny w najbliższym czasie trafić do ogólnych przepisów.

Resort ma jednak bardzo dobrą argumentację: “Poprzez zmiany, egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców.” Skomentowano także wprowadzenie harmonogramu: “Zbyt długi czas oczekiwania na egzamin powoduje większy stres u zdających i niejednokrotnie wpływa negatywnie na wynik egzaminu” – napisano w komunikacie.

Ciekawe zmiany szykują się też w sposobie zdawania prawa jazdy na kategorię AM. Mianowicie, osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą zdawać tego egzaminu na motorowerze, będą mogły skorzystać z czterokołowca. Jest to bardzo logiczna propozycja, biorąc pod uwagę fakt, że kategoria AM uprawnia do kierowania zarówno czterokołowcami jak i motorowerami.

Większość z proponowanych zmian wejdzie w życie najprawdopodobniej już 1 lipca tego roku. Już teraz wiadomo, że regulacja pracy egzaminatora przesunie się na późniejszy termin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *