Kierowcy rzucają … moczem w robotników drogowych przy A2

To jest niepojęte w naszej głowie – brak widocznych postępów mocno denerwuje przejeżdżających kierowców przez obok placu budowy na autostradzie krajowej A2. Wszystko to za sprawą “fałszywych” (tak twierdzą kierowcy) komunikatów Inwestora – Autostrady Wielkopolskiej S.A. Kierowcy wzięli, więc sprawy w swoje ręce.

Pracujący robotnicy drogowi są notorycznie wyzywani przez spieszących się kierowców. Przez prace inwestycyjne tworzą się co raz większe korki na obwodnicy Poznania. Zaczęto dostrzegać co raz to poważniejsze przewinienia. W ostatnim czasie kierowcy zaczęli wyrzucać różne rzeczy w stronę drogowców – od skórek po bananach, po śmieci. Najgorsze z tego wszystkiego były butelki z ludzkim moczem. 

Sprawę dobitnie komentuje w rozmowie z Głosem Wielkopolskim kierownik budowy – pan Marcin Szczepański: “Kierowcy sądzą, że ruch jest niepotrzebnie spowolniony, a potencjalne korki są wywoływane niepotrzebnie przez drogowców. Wyładowują na nas złość i wyzywają od nierobów, leni, wyrzucają w naszą stronę skórki od banana, śmieci, a nawet butelki z moczem.”

Niestety są też popełniane duże poważniejsze wykroczenia, którym zacznie się przyglądać poznańska policja: “Demontowane są lampy, żarówki, tablice, urządzenia zasilające, a jednej nocy – skradziono nawet dziewięć akumulatorów. Takie kradzieże nie tylko narażają nas na straty, ale przede wszystkim zagrażają bezpieczeństwu” – dodaje Marcin Szczepański.

Kierowcy – opanujcie się. Radzimy najpierw zerknąć na harmonogram prac budowlanych, a dopiero potem komentować, nie wspominając już o rzucanych butelkach z moczem.