Udało się! Została otwarta nowa ekspresówka!

To dopiero początek oddawania poszczególnych odcinków na tej drodze ekspresowej. Właśnie dopuszczono do ruchu blisko 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S6 Goleniów – Nowogard. Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego jeszcze w tym roku otrzymają do użytku prawie 500 km nowych tras.

Nowy odcinek bardzo dobrze wpisuje się logistycznie w pozostałe drogi, m.in. z drogą ekspresową S3., która jest obwodnicą Nowogardu. Odcinek, który został oddany do użytku ma w swojej strukturze następujące węzły drogowe: Osina oraz Goleniów Lotnisko. Zbudowane zostało także 18 mostów, w tym jeden dla dzikich zwierząt. 

Niezwykle zadowolony z zakończenia inwestycji był obecny na wydarzeniu, minister infrastruktury – Andrzej Adamczyk: “Polskie drogi muszą być bezpieczne. Polskie drogi muszą być przewidywalne. Polskie drogi muszą być komfortowe. Polacy mają prawo być dumni ze swojej sieci transportowej. Priorytetem rządów PiS jest praca na rzecz bezpiecznych dróg.”

Droga ta miała być oddana już dawno temu, o czym wspomniał szef MSWiA, Joachim Brudziński: “Staramy się nadrabiać dziesięciolecia opóźnień i zaniechań. Staramy się konsekwentnie ułatwiać życie mieszkańcom całego Pomorza Zachodniego i całej Polski, bo Pomorze Zachodnie to znakomity teren do wypoczynku.”

Już niedługo kierowcy będą mogli cieszyć się z kolejnego odcinka, tym razem dłuższego – 100 km drogi w stronę Koszalina. Zapowiedziano nawet, że czas podróży ze Szczecina do Koszalina skróci się o ponad godzinę. Polska!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *