Chińscy producenci samochodów współpracują z Huawei

Czy firma Huawei po reklamach z Robertem Lewandowskim bierze się za motoryzację? Już wyjaśniamy. Aż 13 spółek, produkujących samochody osobowe w Chinach, zdecydowało się na masową produkcję samochodów korzystających z systemu komunikacji od Huawei. 

Już od 2020 roku do produkcji wykorzystywany będzie program C-V2X, który pozwoli na automatyczną współpracę różnych pojazdów znajdujących się w całym ruchu drogowym. Będzie to kompletna innowacja, której trochę obawiają się mieszkańcy. To właśnie oni poddani będą na technologie – ich samochód notorycznie będzie komunikował się z otoczeniem.

Aż 13 producentów zdecydowało się na produkt oferowany przez producenta telefonów – firmę Huawei. Wśród nich znajdują się takie firmy jak: BAC, BYD, Changan, Dongfeng, FAW, GAC, Great Wall, Jianghuai, Jiangling, SAIC, Southeast i Zotye. Telefoniczny gigant chce zagłębić się w branżę motoryzacyjną i promować swoją technologię na terenie Chińskiej Republiki Ludowej.

Co ciekawe, Huawei zobowiązuje się do rozmieszczenia odpowiedniej liczby urządzeń, które zapewnią możliwość współpracy w całym mieście. Miałyby się znaleźć przy drogach, w określonych obszarach. Chiński producent wpisuje się w coraz to popularniejsze projekty z obszarów technologii C-V2X. Możemy się spodziewać, że uzyska pełną akceptację chińskich władzi.

Ciekawi nas dalszy rozwój wydarzeń. Pomysł może się okazać strzałem w dziesiątkę dla chińskich producentów samochodów osobowych. Może być również całkowicie na odwrót..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *