Autonomiczne Maserati po spadku sprzedaży

Nowe trendy, które brylują wśród firm z branży motoryzacyjnej często są powodem podejmowanych decyzji przez inne firmy. Czynnikiem, który spowodował, że Maserati stworzy pojazd oparty o technologię autonomicznej jazdy jest spadek sprzedaży samochodów o 32 procent.

Nieprzyjemne statystyki dotyczą trzech pierwszych miesięcy 2019 roku. Najnowsze dane były niczym kop motywacyjny dla władz marki należącej do koncernu Fiat Chrystler Automobiles. Prezes koncernu ujawnił, że Maserati będzie pierwszą firmą, która skorzysta z technologi opracowanej przez niemieckiego giganta – BMW. Nie wiemy jednak, kiedy to nastąpi.

Sportowe auto, które w niezwykle łatwy sposób da się prowadzić to marzenie niejednego zmotoryzowanego fana. Na przeciw oczekiwaniom tego typu klientów chce wyjść włoski producent samochodów luksusowych, dzięki instalacji rozwiązania wspomagającego kierowców na autostradach. We wszystkim pomoże nie tylko BMW, ale także firma Aptiv oraz Waymo.

Jest to trudny czas dla marki należącej do Fiat Chrystler Automobiles. W ostatnich trzech miesiącach zanotowano ogromny spadek sprzedaży wynoszący 32 procent. Sportowe samochody od włoskiego producenta nie sprzedają się tak dobrze chociażby w Chinach, gdzie kiedyś zainteresowanie było znacznie większe. Powodem zawirowań jest też brak wprowadzania nowych modeli do oferty.

Ciekawi nas, w jaki sposób samochód, który będzie pędził ponad 300 km/h pojedzie sam. Brak ingerencji kierowcy w tym przypadku może się bardzo źle skończyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *