Policja wytacza wojnę kierowcom

Czas zacząć szukać rozwiązań na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza – jest naprawdę źle w tym temacie. Jednostki policji wpadły na doskonały pomysł. Rozpoczną się masowe kontrole samochodów osobowych, a głównie ich tłumików, które produkują niezliczone ilości szkodliwych spalin.

Akcja SMOG, bo tak zostało nazwane to wydarzenie, cieszy się ogromną popularnością. Wszystko dlatego, że funkcjonariusze policji działają dla poprawy warunków dla ogółu. Zatrzymywanych jest coraz więcej dowodów rejestracyjnych z powodu zbyt dużej emisji dwutlenku węgla z pojazdów osobowych. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zapowiada dalsze kontrole.

Już od początku 2019 roku do 20 maja zatrzymano blisko 150 tysięcy dowodów rejestracyjnych, a to przecież znacznie więcej niż chociażby rok temu w tym samym okresie. Jeśli samochód osobowy pozostawia za sobą plamy oleju, paliwa bądź znacznie bardziej szkodliwe kłęby dymu – nie ma przebacz. Cztery zorganizowane Akcje SMOG poskutkowały utratą prawie 5 tysięcy dokumentów. Okazało się, że samochody nie były zdolne do dalszej jazdy.

Sprawę skomentował dla serwisu “dziennik.pl” podinspektor Rafał Kobryś: “W tej liczbie niemal tysiąc dokumentów zatrzymano w związku z nadmierną emisją spalin, a ponad 3,6 tys. za inne naruszenia wymagań ochrony środowiska. W niektórych przypadkach kontrole zakończyły się mandatami. [..] W tym roku przeprowadziliśmy cztery akcje i już mamy niemal 70 proc. liczby dowodów rejestracyjnych zatrzymanych w trakcie działań zrealizowanych w 2018 roku. To dowodzi, że tego typu działania policji są potrzebne i coraz bardziej skuteczne.”

Miejmy nadzieję, że tego typu działania okażą się zbawieniem dla naszego środowiska. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny powinien być to temat dla każdego z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *