W czerwcu będą nowe pociągi – “Superregio”

Co to się dzieje! Przewozy Regionalne idą za ciosem PKP, które odbiły się od dna i aktualnie mają okres olbrzymich inwestycji. Już na początku czerwca pojawią się w ofercie nowe połączenia, co spowoduje większą dywersyfikację i wzrost zainteresowania kolejnych podróżnych.

Superregio, bo tak nazywać się będą komercyjne połączenia, będą doskonałym uzupełnieniem dla dotychczasowej oferty Przewozów Regionalnych. Nowe pociągi pojadą na trasach: Kraków – Zator (park rozrywki), Katowice – Zator, Wrocław – Brzeg – Opole – Częstochowa Stradom – Włoszczowa – Kielce – Ostrowiec Świętokrzyski. Całość charakteryzować się będzie niską ceną oraz podwyższonym standardem.

W specjalnym komunikacie mogliśmy przeczytać: “Zamknęliśmy trudny dla spółki okres restrukturyzacji i z żelazną konsekwencją idziemy dalej, wprowadzając na rynek połączenia pod nową nazwą Superregio. Będą to pociągi kursujące w wielu przypadkach w dotąd nieobsługiwanych bezpośrednich relacjach” – powiedziała Anna Lenarczyk, członek zarządu Przewozów Regionalnych.

Największy polski przewoźnik kolejowy niedawno zakończył okres całkowitej restrukturyzacji. Trzyletni proces, który został ogłoszony w roku 2015, obejmował m.in. dokapitalizowanie w kwocie 770,3 mln złotych od spółki ARP. W ramach gotówkowej transakcji ARP objęła większość udziałów państwowego przedsiębiorstwa – w strukturze 50+1. Był to bardzo przemyślany krok.

Bardzo nas ciekawi standard oferowany przez Przewozy Regionalnych na nowych połączeniach. Jeśli będzie przynajmniej taki jak w PKP Intercity – zmiana może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *