W Polsce jest coraz więcej elektryków

Najnowsze statystyki nie dają złudzeń – w Polsce rejestrowanych jest coraz więcej samochodów elektrycznych. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) przeprowadziło specjalne liczenie, z którego wynika, że po naszych drogach porusza się ok. 5,6 tysięcy elektryków.

Pojazdy napędzane alternatywnymi paliwami mogą się cieszyć z rozwoju samej elektromobilności. W Polsce z miesiąca na miesiąc powstaje znacznie więcej miejsc, w których właściciele elektryków mogą naładować swoje auta. Już na koniec kwietnia w posiadaniu polskich obywateli znajdowało się ponad 5,6 tys. tego typu pojazdów. To wzrost o 294 sztuki w stosunku do 31 grudnia 2018 roku.

Dane te bardzo cieszą prezesa Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego:  “Można powiedzieć, że średnio ponad połowa emisji powodujących smog w miastach pochodzi z ruchu drogowego, w związku z czym ekologiczne rozwiązania w obszarze transportu powinny być w dalszym ciągu wspierane przez władze centralne i samorządowe. Pojawiające się na ulicach autobusy, ciężarówki i samochody dostawcze z napędem elektrycznym napawają optymizmem” – powiedział Jakub Faryś.

Co ciekawe, w samej Unii Europejskiej zarejestrowano do tej pory blisko 62 tysiące samochodów elektrycznych w samym pierwszym kwartale 2019 roku. To wzrost o blisko 85 procent w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku. Zmiany, które się odbywają są imponujące, co świadczy o kreowaniu nowego trendu.

Nie pozostaje nam nic powiedzieć jak: OBY TAK DALEJ! Wszelkie działania proekologiczne bardzo doceniamy i popieramy. Samochody w pełni elektryczne to przyszłość motoryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *