Do lotniska w Radomiu dołożymy już teraz prawie 150 milionów

Ehh.. Doczekamy się wcześniej planowanej modernizacji. Przetarg na opracowanie pełnej dokumentacji projektowej oraz wydłużenie drogi startowej na lotnisku w Radomiu został rozstrzygnięty. Wygrała go spółka Max Boegl Polska, która zobowiązała się wykonać zadanie za 146,7 mln zł brutto.

Firmy składające swoje oferty okazały się być niezwykle konkurencyjne. Najlepszą ofertę złożyła wcześniej opisana firma – Max Boegl Polska. Swojej szansy próbował też Budimex z kwotą 154,9 mln zł brutto, Strabag (164,6 mln zł brutto) oraz konsorcjum trzech spółek, które wyceniło swoją pracę na blisko 170 mln złotych. Wybrano oczywiście najkorzystniejszą cenowo ofertę.

Wykonawca w ramach umowy będzie musiał przedłużyć pas startowy o 500 metrów, co da łączną długość rzędu 2,5 km. Dzięki temu zabiegowi na radomskim lotnisku będą mogły lądować takie maszyny jak: Airbus A320 czy Boeing 737. Pierwsze samoloty tego typu miałyby się pojawić w Radomiu już zaraz po zakończeniu prac – w sierpniu 2020 roku.

To zaledwie część wydatków, które zostaną poniesione ze względu na tą inwestycje. Całość kosztów wahać ma się między 425 mln a 1 mld złotych. To niewiarygodne pieniądze, które mają sprawić, że na obiekcie powstanie m.in. dodatkowe 30 stanowisk check-in, 10 bramek wylotowych, dodatkowe karuzele służące odbiorowi nadanego bagażu oraz 9 stanowisk kontroli bezpieczeństwa.

Sami do końca nie wiemy, czy tego typu inwestycja ma głębszy sens.. Wydaje się, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Czy będzie zainteresowanie lotami, które będą docelowo latać do Radomia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *