Kaptury i wkłady foliowe – Sposób na opakowanie wielkogabarytowych produktów

Produkty o dużych rozmiarach, transportowane na paletach, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia na czas „podróży”. Doskonałym rozwiązaniem mogą być w takiej sytuacji kaptury i wkłady foliowe, stanowiące sprawdzony sposób na opakowanie produktów wielkogabarytowych. Co to jest i kiedy przydaje się najbardziej?

Kaptury i wkłady foliowe – co to takiego?

Kaptury foliowe i wkłady foliowe (na przykład na Big Bagi lub do opakowań kartonowych) stanowią podstawowy element służący do pakowania ładunków i produktów wielkogabarytowych. Można je stosować jako opakowanie palet standardowych i niestandardowych, przemysłowych, półpalet oraz europalet.

Kaptury na palety – z czego są wykonane?

Kaptury i wkłady foliowe mogą być wykonane z folii oryginalnej LDPE lub folii z regranulatu (słomka) pochodzącego z recyklingu.

Kaptury i wkłady foliowe z LDPE wyróżniają się wysoką jakością i elastycznością, nawet w bardzo niskich temperaturach, dochodzących do -60°C. Dzięki temu oraz bardzo dużej wytrzymałości i właściwości przepuszczania gazów kaptury LDPE i wkłady foliowe świetnie sprawdzają się w wielu branżach, w tym również w sektorze spożywczym.

Fot. Folie z regranulatu słomka, z których wykonywane są kaptury na palety, są odporne na promieniowanie UV. Lepiej niż folie stretch chronią one też ładunek przed zalaniem.

Kaptury ochronne na palety produkowane są również z folii termokurczliwej. Pod wpływem wysokiej temperatury dopasowuje się ona kształtem do produktu umieszczonego na palecie, tworząc szczelną i trwałą powłokę, odporną na zmienne warunki atmosferyczne.

Fot. Kaptury termokurczliwe wykonywane z polietylenu LDPE cechują się miękkością i trwałością.

Oryginalne folie termokurczliwe u producenta dostępne są w wielu wariantach, różniących się grubością i wielkością. Folia termokurczliwa może mieć szerokość 10-235 cm i obwód od 20 do 470 cm. Dostępna w postaci rękawa, doskonale sprawdza się zarówno w przypadku bezpośredniego pakowania w folię termokurczliwą, jak i w roli zabezpieczenia ładunku na palecie.

Kaptury termokurczliwe dzielą się na tzw. kaptury X i Y. W pierwszym przypadku kaptur obkurcza się wzdłuż, zaś w drugim – obkurcza się on poprzecznie. Kaptury termokurczliwe bardzo często stosowane są przy transporcie materiałów budowlanych, ale także mebli czy w branży spożywczej.

Kaptury i wkłady foliowe – kiedy warto je wykorzystać?

Kaptury foliowe stosowane są najczęściej jako forma zabezpieczenia towarów przewożonych na paletach, a ich wymiary dostosowywane są do wielkości palet transportowych. Jeśli chodzi o kaptury foliowe, producent z doświadczeniem jest w stanie zrealizować także zamówienia na produkty o niestandardowych wymiarach.

Kaptury i wkłady foliowe, jako element opakowania wielkogabarytowego, mogą pełnić rolę okrycia dla towarów na paletach. Wówczas chronią przede wszystkim przed zmiennymi warunkami pogodowymi, zalaniem czy zabrudzeniem ładunku. Ponieważ są wykonane z grubej i przezroczystej folii, pozwalają na łatwą identyfikację przewożonego ładunku.

Jeśli natomiast trzeba zabezpieczyć ładunek również przed niekontrolowanym przemieszczeniem się, warto wybrać kaptury termokurczliwe. Stabilizując przewożony towar, zwiększają one bezpieczeństwo i komfort jazdy, dlatego są chętnie stosowane w sektorach transportowym i spedycyjnym.

W przypadku kapturów foliowych na palety, cena jest uzależniona od kilku czynników, w tym od szerokości, długości i wysokości kaptura foliowego, a także od rodzaju materiału, z którego jest on wykonany.

Poznaj całą ofertę produktów do pakowania oferowaną przez Grala na https://sklep.grala.com.pl/.
Kaptury i wkłady foliowe stanowią doskonały sposób na pakowanie wielkogabarytowych produktów. Stosując to rozwiązanie, zyskuje się pewność, że wysyłany towar dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Jest to także wybór korzystny dla środowiska naturalnego, ponieważ kaptury i wkłady foliowe LDPE nadają się do recyklingu i ponownego wykorzystania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *